Ogłoszenia Parafialne

Najświętszej Trójcy – 04.06.2023 r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańca św.
  2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, inaczej Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 11.30, z naszego kościoła wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta. Bardzo prosimy osoby, które niosły sztandary i inne emblematy religijne, aby i w tym roku włączyły się czynnie w organizację procesji. Zapraszamy też wszystkie dzieci, a szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., aby w czwartek przyszły na Mszę św. o godz. 11:30 i wzięły udział w procesji. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Procesja wyruszy z naszego kościoła i przejdzie do pierwszego ołtarza, który zostanie przygotowany na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Nowowiejskiego. Następnie procesja przejdzie ul. Mickiewicza do drugiego ołtarza na ul. Bohaterów Warszawy. Stamtąd przejdzie do trzeciego ołtarza, który zostanie przygotowany w parku obok ratusza. Wreszcie ul. Kopernika przez narożną bramę wejdzie na plac kościelny naszej parafii, gdzie obok krzyża misyjnego będzie ostatni ołtarz, przy którym zostanie wygłoszona homilia i zakończenie procesji. Pierwszy i ostatni ołtarz na trasie procesji przygotowuje rada parafialna naszej parafii.
  4. Przy wyjściu z kościoła w cenie 10 zł dostępny jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze polecamy m.in. rozmowę z abp. Georgiem Gänsweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI, oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje.
  5. Za tydzień ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na energię elektryczną w naszej parafii.
  6. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła do specjalnych puszek zbierane są ofiary na dokończenie budowy Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana ś.p. Franciszek Kordek. Na zakończenie Mszy św. pomódlmy się w jego intencji…

|