Ogłoszenia Parafialne

XII Niedziela zwykła – 23.06.2024 r.

  1. W tym tygodniu w poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, we wtorek wspomnienie bł. Doroty z Mątów, w piątek św. Ireneusza – biskupa i męczennika, a w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  2. Ofiary złożone na tace w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej w Rzymie.
  3. W ramach Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej trwającej od 2018 r. do 2027 r. każdego 27 dnia miesiąca jest odprawiana nabożeństwo gietrzwałdzkie. Kolejne nabożeństwo gietrzwałdzkie w ramach Wielkiej Nowenny zostanie odprawione w najbliższy czwartek o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Ze względu na przerwę wakacyjną, od dzisiaj biblioteka parafialna będzie nieczynna. Biblioteka wznowi swoją działalność po wakacjach od 1 września b.r.
  5. Przy wyjściu z kościoła w cenie 10 zł dostępny jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności”. Episkopat wyjaśnia w nim, czym jest zdrowa religijność, i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze.
  6. Od jutra do 20 września ks. Wojciech Wrąbel będzie odbywał specjalne szkolenie wojskowe na wypadek wojny. W tym czasie posługę duszpasterską w parafii będzie pełnił jedynie ksiądz proboszcz z okazjonalną pomocą kapłanów indywidualnie zapraszanych głównie na niedziele. Stąd przypominamy, że okazja do spowiedzi w dni powszednie będzie 15 min przed rozpoczęciem wieczornej Mszy św. Podczas trwania Mszy św. nie będzie możliwości wyspowiadania się. Utrudnione będzie również korzystanie ze spowiedzi podczas Mszy św. niedzielnych.

|