Ogłoszenia Parafialne

Chrystusa Króla – 20.11.2022 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w Kościele rok liturgiczny. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy Adwent. Jest to okres, w którym przygotowujemy się do obchodów uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od drugiej niedzieli Adwentu rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje parafialne.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz.10.00 będziemy gościli chór ze Stawigudy, który po Mszy św. wykona półgodzinny koncert. Po skończonym koncercie przy wyjściu z kościoła będzie można kupić płytę z kolędami w wykonaniu tegoż chóru.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP, we wtorek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, a w czwartek św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
  4. Dzisiaj też przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki na święta Bożego Narodzenia.
  5. Za tydzień ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na ogrzewanie budynku parafialnego.
  6. W związku z tym, że najbliższa sobota jest już ostatnim dniem przed okresem adwentu, który rozpocznie się już w niedzielę, w tym dniu o godz. 17.45 odbędzie się już ostatnie nabożeństwo wypominkowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie odprawiana do ostatniego dnia listopada.
  7. Przy wyjściu z kościoła w cenie 8 zł dostępny jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim warto przeczytać m.in. o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny opisanej w „Dzienniczku”.
  8. Pewna Pani z Ukrainy poszukuje pokoju do wynajęcia w Barczewie. Pani ta chętnie podejmie się opieki nad starszą lub chorą osobą w zamian za możliwość zamieszkania. Gdyby ktoś był zainteresowany wynajęciem takiego lokum, prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana ś.p. Andrzej Jakubowski. Na zakończenie Mszy św. pomódlmy się w jego intencji. Zdrowaś Mario… Wieczny odpoczynek…

Intencja ogólna

Módlmy  się, aby dzieci, które cierpią ‐ te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty ‐ miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

Intencja ewangelizacyjna

Módlmy się za prześladowanych chrześcijan – o odwagę i wytrwałość dla wiernych i misjonarzy, którzy im posługują.

Intencja Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę

Módlmy się aby świadectwo miłości, złożone przez Polaków na przestrzeni dziejów , umocniło nas w ofiarnej służbie Bogu i Ojczyźnie.

Intencja lokalna

Módlmy się za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o gorliwość i rozwój  Róż Żywego Różańca w naszej parafii.