Ogłoszenia Parafialne

  1. Za tydzień ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Olsztynie.
  2. Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł dostępny jest przy wyjściu z naszego kościoła. W dzisiejszym numerze polecamy: specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze Świętym Józefem – Modlitwa do Świętego, którą codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek, a także – „Mnie opat tyniecki zabronił umierać w tym roku. Mam wyraźny zakaz” – ojciec Leon Knabit o wygranej walce z coronavirusem;  jak sprawnie zarządzać Kościołem i jednocześnie zachować Jego wspólnotę – rozmowa z dominikaninem Ojcem Michałem Paluchem w artykule „Kochaj i rządź”.
  3. W tym tygodniu w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00 mamy wolne intencje mszalne. Osoby zainteresowane zamówieniem Mszy św. w tych terminach zapraszamy do zakrystii.
  4. W tym roku od 18 stycznia będzie możliwość przeżycia kolędy w dwóch formach: pierwszą z nich jest wizyta kapłana w domu i wspólna modlitwa z rodziną oraz błogosławieństwo mieszkania na Nowy Rok. W tym jednak przypadku prosimy wszystkich chętnych o indywidualne zaproszenie kapłana. Można to uczynić osobiście w kancelarii parafialnej lub w zakrystii; telefonicznie; przez e-mail: parafiabarczewo@gmail.com ; wrzucając karteczkę na tacę z treścią: „Zapraszam kapłana na kolędę, nazwisko rodziny, adres oraz nr telefonu”. Do końca tygodnia będziemy przyjmować zgłoszenia na indywidualną kolędę w poszczególnych rodzinach, z którymi telefonicznie ustalimy dzień wizyty kapłana.
  5. Dla tych, którzy mają w okresie pandemii obawy związane z bezpośrednią wizytą kapłana w domu zorganizujemy w naszym kościele wieczorne Msze św. dla poszczególnych części naszej parafii. W konkretnym dniu zaprosimy wyznaczoną część parafian do kościoła na wieczorną Mszę św., która zostanie odprawiona w ich intencji. Na tej Mszy św. zostanie przedstawiony program duszpasterski i gospodarczy naszej parafii na bieżący rok kalendarzowy, zostaną rozdane modlitwy błogosławieństwa mieszkania i woda święcona. Przedstawiciel rodziny po powrocie do domu będzie mógł w gronie najbliższych odmówić modlitwę błogosławieństwa mieszkania i pokropić je wodą święconą. Podczas takiej Mszy św. chętni mogą złożyć na tacę, najlepiej w kopercie, ofiarę na kolędę, czy też na remont naszego kościoła.
  6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana ś.p. Krzysztof Krasnowski i Apolonia Cipior. Pomódlmy się w ich intencji…